Grāmatu "tārpotava"

Grāmatu "tārpotava"

Atbildēt Beta » 02 Mai 2013 19:47

Pieļauju, ka rokdarb-lielgabal-nieces rod laiku arī grāmatām, tāpēc piedāvāju padalīties iespaidos par izlasītām vai šobrīd lasītām grāmatām ;)

Nupat esmu tikusi pie Jūnasa Jūnasona grāmatas "Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda". Esmu tikusi līdz 33.lpp (no 431), bet jau ķiķinu un ar ziņkāri gaidu uzzināt, kas būs tālāk ar šo večuku un viņa ceļā parādījušos 70-gadnieku. Pagaidām valoda (Rutes Lediņas tulkojums) atgādina mūsu pašu humoresku autoru Andreju Skaili (grāmatai "Staļina čemodāns" zināms arī kā Stīvens Siliaks - uzvārds rakstīts no otra gala). Katrā ziņā dzirkstoši un veldzējoši :lol: :thumbup: Pieļauju, ka tālāk varētu sekot arī kas mazliet nopietnāks (tā atstāstīja radiniece, no kuras saņēmu šo grāmatu), bet - laiks rādīs :idea: :?:

No preses autoriem mans pēdējā laika (apm.gads) atklājums ir "Rīgas Viļņu" nedēļas notikumu apskatnieks Tāravas Anniņš. Ne katru nedēļu, bet samērā regulāri var baudīt viņa verbālās pērles un izteikumus, ka pat rekomendēju savam vecākajam palasīt konkrēto gabalu, lai redzētu, cik virtuozi iespējams izteikties :)
Lietotāja avatars
Beta

Atbildes: 206
Pievienojies: 08 Sep 2011 21:20

Re: Grāmatu "tārpotava"

Atbildēt Kefīrs » 03 Mai 2013 07:57

Grāmatu "ēšana" ir mans otrs hobijs! Šeit es uzskaitīšu pēdējā mēneša laikā izlasītās, bet tikai gan daiļliteratūru. Profesionālo nav jēgas pat pieminēt!
1. Agata Kristi " Mana dzīve". tik GARŠĪGA!! mmm... Garšīga tajā ziņā, ka autore, aprakstot savu dzīvi, to pasniedz ka gardu ēdienu restorānā - pirmais, otrais un kūka! Nekādu vaimanu par aizgājušajiem gadiem - ironija, smiekli un ļoti labs biogrāfijas pasniegšanas veids. Ļoti patika! Tā kā grāmatas ņemu no bibliotēkas, pamanīju, ka A.Kristi biogrāfija daudziem iet pie sirds - "nolasīta" līdz stadijai, kad lapas jau krīt ārā!
2.Kamilla Lekberga " Akmeņkalis". Izlasīju divas dienās. Iesākums daudzsološs, ātri lasās, patīkams tulkojums.. BET, manuprāt, ļoti paredzamas beigas! Jau grāmatas vidū man bija zināms, KURŠ ir slepkavnieks un kaitnieks. Bet daiļdarba strukturālā uzbūve un valoda iespējams būs par iemeslu, lai izlasītu vēl kādu autores darbu. Latviski izdots arī darbs "Ledus princese".
3.Valentīna Freimane " Ardievu, Atlantīda". Lieliska grāmata!Smaga tēma, bet autore stāsta (raksta) tik viegli, it kā tā nebūtu viņa pati, kaas ir piedzīvojusi visas tās šausmas un likteņa spērienus... Raksta kā "malā stāvētājs"..Saraudina jebkurā gadījumā.
4.Katarīna Hāgena " Ābolu sēkliņu garša". Priekš manis šī grāmata ir par lēnu.. pārāk lēni viss notiek.. Neesmu daiļdarbu cienītāja, kur divās darba nodaļās autore prakstiski stāsta vienu un to pašu - tas nomira, tas nomira, jāņogas pārvērtās no sarkanām uz baltām.. Pēc tam tas sajuka prātā un vai es pieminēju, ka tas nomira, tas nomira, jāņogas pārvērtās no sarkanām uz baltām??? Man bija gana... Nometu.
Lietotāja avatars
Kefīrs

Atbildes: 118
Pievienojies: 20 Aug 2011 07:21

Grāmatu "tārpotava"

Atbildēt Intuncītis » 03 Mai 2013 10:56

Kate Jacobs " The Friday Night Knitting Club" - latviski nav, bet vai krieviski neesat redzējušas? Dzirdēju, ka esot arī filma ar Džūliju Robertsu. Varbūt zinat kur atrast?
Intuncītis

Atbildes: 182
Pievienojies: 25 Aug 2011 16:05

Atbildēt Kefīrs » 03 Mai 2013 11:02

Lietotāja avatars
Kefīrs

Atbildes: 118
Pievienojies: 20 Aug 2011 07:21

Grāmatu "tārpotava"

Atbildēt Intuncītis » 03 Mai 2013 12:51

Ka es vēl mācētu apieties ar tevis doto linku! :lol:
Intuncītis

Atbildes: 182
Pievienojies: 25 Aug 2011 16:05

Atbildēt Binga » 03 Mai 2013 14:40

Patreiz var nopirkt tikai papīra formātā ru variantu
angliski var arī citos variantos
Lietotāja avatars
Binga

Atbildes: 561
Pievienojies: 22 Aug 2011 20:10
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt Beta » 03 Mai 2013 19:50

Pirms kāda laika izlasīju "Tradicionālā ķīniešu medicīna sievietēm" (Sjaolaņa Džao un Kanae Kinošita - ķīniete un japāniete). Lasīšanas brīdī aizrāva un uz daudzām lietām savā ikdienā paraudzījos citām acīm, bet - rietumnieciksais (steidzīgais) dzīves stils dara savu un šis tas jau piemirsies. Galvenais moto tomēr palika - viss ir mūsos pašās. Protams, mīlīgi uzrunāja grāmatas poētiskais sadalījums 7 daļās, runājot par dzīves posmiem sievietes dzīvē (piem. mr ķīniete sauc par "debess ūdeņiem" - pat laikam zinu ķīnisko apzīmējumu; savukārt sekss tiek saukts par "mākoņi un lietus" - tas ņemts no viena slavena ķīniešu romāma, ko pat man izdevās izlasīt, gan krieviski ;) ). Vērtīgi izlasīt visas 7 daļas, pat ja kāds no dzīves cikliem vēl tikai gaidāms vai jau bijis... :roll:

Pamazām (jo lielās porcijās nevaru, pārāk specifiski) lasu Džozefa Mērfija "Tavs zemapziņas spēks". Esmu tikusi pāri pusei, un šo to sev noderīgu esmu atradusi. Faktiski tas būtu apstiprinājums manis pašas praktizētajām lietām darbā ar sevi :)

Un, kad galīgi nenāk miegs, ņemu talkā Kristofera Naita un Alana Batlera "Kas uzbūvēja Mēnesi?" Daudz zinātnes, no kuras maz saprotu :lol: bet tik un tā kaut kas ir uzrunājis :roll: :?:
Lietotāja avatars
Beta

Atbildēt Inita » 07 Mai 2013 09:08

Nejauši nonāca manās rokās "Gērnsijas literatūras un tupeņmizu pīrāga biedrība" - nosaukuma dēļ nebūtu pievērsusi uzmanību, bet tā ir viena no pēdējā laika labākajām grāmatām ko esmu izlasījusi. Pārsteidza kā var rakstīt bez aizvainojuma un naida par smagiem dzīves posmiem.

" Ziemas pils" stāsts par Krievijas Cara pēdējo dzīves gadu, saistoši uzakstīts.

"Vai tas esi tu vai kāds cits" Lias Guļevskas sarunas ar Andri Buiķi u.c. viesiem, lasu un nesaprotu nu kā viens cilvēks var tik daudz zināt, būt tik gudrs. Ļoti uzrunā, lai arī daudz ko nesaprotu.
Inita

Atbildes: 15
Pievienojies: 26 Aug 2011 20:25

Atbildēt Beta » 08 Mai 2013 22:44

"Simtgadnieku" pabeidzu. Nu... kopējais iespaids: kaut kas starp Andreju Skaili un vietām Džeromu K. Džeromu. Bet plauktā gan neturētu vēlreizējai pārlasīšanai. Liderīgais fantāzijas (jo pa vidu ir daudz vēsturisku personu, ar kurām 100gadnieks pamanās tikties) žanrs :lol: :roll: Tā uzvesties var tikai vientuļš, agrīni "einuhēts" cilvēks :lol: kurš beigās (100 gados) apprecas ar 85-gadīgu...
Lietotāja avatars
Beta

Atbildēt Beta » 28 Mai 2013 15:31

Pabeidzu lasīt Džūlijas Pauelas "Džulī un Džūlija". Filmu vēl neesmu redzējusi, bet par grāmatu sajūsmā neesmu un pilnībā piekrītu šejienes vienīgajam komentāram http://burtniica.wordpress.lv/2012/11/1 ... i-dzulija/ Tā arī nesapratu, kāpēc grāmata vispār tika uzrakstīta un kā var būt tik cildinošas atsauksmes uz grāmatas otrā vāka... Acīmredzot mani neuzrunā konkrētās sievietes problēmas un to risinājumi ;) Nu neko, "braucam tālāk". Labi, ka vismaz par grāmatu samaksāju bankrota cenu :thumbup:
Lietotāja avatars
Beta

Nākošais

Atgriezties uz Sarunas par šo un to

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Bing [Bot] un 1 viesis