Sarunas par teijāteri

Sarunas par teijāteri

Atbildēt Lapsa » 23 Nov 2012 15:42

Nu ja jau mums ir sarunas par šo un to, tad par katram īstenam latvietim tuvo teijāteri ir nepieciešamas pilnīgi noteikti. Es esmu liela teātra gājēja, bet apmeklēt katru izrādi neatrodu par vajadzīgu nedz laika, nedz finanšu dēļ. Tālab varbūt varam dalīties iespaidos - ko ir vērts redzēt, un ko ir vērts labāk neredzēt.
Mani pēdēja laika favorīti - "Oņegins. Komentāri" Jaunajā Rīgas teātrī (aj da Hermanis, aj da sukin syn!), "Tetovētā roze" Dailes Mazajā zālē, tai pašā JRT laba ir "Grenholma metode". Ja braucat uz Valmieru, "Zojkinu kvartirku" var skatīties (bet var arī neskatīties). Mani kolēģi bija lielā sajūsmā, es ne pārāk iespaidojos... Nu kaut kā tā.
Ak jā, starp citu, kurš no manas paaudzes atceras iepriekšējo Tetovēto rozi? Es zinu, ka esmu redzējusi, 100%, bet neatceros ne kādi aktieri, un pat ne kurā teātrī. Skļeruoze, va zin :oops:
Lietotāja avatars
Lapsa

Atbildes: 247
Pievienojies: 20 Aug 2011 05:46

Re: Sarunas par teijāteri

Atbildēt zumza » 23 Nov 2012 16:42

Liepājas teātris, 1980. gads., O. Kroders.
Cāļus skaita rudenī
Otrās studijas jaunās aktrises Liepājas teātrī stabili ienāca 1978.gadā ar diplomdarba izrādi – F.Garsijas–Lorkas "Bernardas Albas māja" O.Krodera režijā. Iestudējums bija tik veiksmīgs un jauno aktrišu sniegums tik pārliecinošs, ka viņas uzreiz sev pievērsa Latvijas teatrāļu sabiedrības uzmanību. Viņu vidū bija arī Marita, un viņas nospēlētā Amēlija nesa viņai veiksmi. Astoņdesmitajos gados visdažādākā rakstura lomas nāca cita pēc citas, ar jauno aktrisi labprāt strādāja vairāki režisori. Oļģerts Kroders Maritai uzticēja Salvatores lomu vienā no tā laika visaugstāk kritikas novērtētajiem Liepājas teātra iestudējumiem – T.Viljamsa "Tetovētā roze" (1980.)

skat. http://www.kurzemes-vards.lv/lv/laikrak ... 01/30/?p=6
Lietotāja avatars
zumza

Atbildes: 97
Pievienojies: 20 Aug 2011 12:32

Atbildēt Inita » 23 Nov 2012 18:47

Mans favorīts arī ir Rīgas Jaunais teātris " Ziedonis un Visums" patika visai ģimenei, teātra negājēju - dēlu, ieskaitot. Šogad drusku apgūstu arī operu, " Bajadēru" un " Traviatu". Skaisti!
Inita

Atbildes: 15
Pievienojies: 26 Aug 2011 20:25

Sarunas par teijāteri

Atbildēt Intuncītis » 23 Nov 2012 20:23

Vai nu ko pilnīgi jaucu, vai Liepājas teātris ar Ainu Jaunzemi, bet varbūt amnēzija mani pārņēmusi pilnīgi savā varā. ;)
Intuncītis

Atbildes: 182
Pievienojies: 25 Aug 2011 16:05

Atbildēt zumza » 23 Nov 2012 21:02

Lietotāja avatars
zumza

Atbildes: 97
Pievienojies: 20 Aug 2011 12:32

Atbildēt fiasko » 23 Nov 2012 22:11

Ja jau par teātri, tad visā visumā esmu JRT publika :) Pēdējā redzētā ir "Noziegums. Sods" - bija laba. Noteikti iesaku "Fundamentālistu". "Oblomovs" (pagaidām esmu redzējusi ar Ģ. Krūmiņu galvenajā lomā) - labs, labs, bet pieļauju, ka tiem ļaudīm, kam vajag ātro darbību un notikumu attīstību, nepatiks.

Aber Nacionālajā teātrī uz lielās zāles izrādēm nē, nē, laikam tomēr pagaidām nē, ("Osedžas zemi" gan gribu redzēt), bet tām, kas mazākās zālēs - laikam jāsāk pievērsties. Pagājušajā sezonā redzēju "Pierādījumu" - iesaku!
Lietotāja avatars
fiasko

Atbildes: 282
Pievienojies: 23 Aug 2011 09:17

Atbildēt Lapsa » 24 Nov 2012 00:16

fiasko rakstīja:Aber Nacionālajā teātrī uz lielās zāles izrādēm nē, nē, laikam tomēr pagaidām nē, ("Osedžas zemi" gan gribu redzēt)

Vo! "Osedžas zeme" ir ļoti laba! Lolitai Caukai beidzot viena riktīgi liela loma.
Jaunajā zālē "Lūgšana resnajai tantei". Iesaku.
Lietotāja avatars
Lapsa

Atbildēt Lapsa » 24 Nov 2012 02:02

Šovakar biju operā uz Donu Kihotu. Plaukstas ir noplaukšķinātas līdz kaulam. Ja jums trāpās galvenajā lomā Jūlija Gurviča, vakars viennozīmīgi būs izdevies! Kas par piruetēm, galva reibst skatoties!
Lietotāja avatars
Lapsa

Atbildēt Binga » 24 Nov 2012 12:33

Nacionālajā iesaku "Parīzes Dievmātes katedrāli" Jope, Grasbergs un Marija Bērziņa ir super! Operas teātris var "atpūsties" :D
http://www.teatris.lv/lv/izrades/liela-zale/parizes-dievmates-katedrale
Lietotāja avatars
Binga

Atbildes: 561
Pievienojies: 22 Aug 2011 20:10
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt j_bo » 26 Nov 2012 12:04

Dailes teātra kamerzāle "Idiots. Pēdējā nakts."
Lietotāja avatars
j_bo

Atbildes: 92