Simas stūrītis.

Lielīšanās un izrādīšanās

Re: Simas stūrītis.

Atbildēt adele » 12 Aug 2015 20:06

Tā! Nu tas brīdis ir pienācis, kad jāada tā jaka. Visu vasaru cerēju, ka viņa pārdomās. Skatos, ka Jums ir garākas tās vārpas. Es uzadīju 8 valdziņus platu un 10 kārtas. Uzmetu kopā 170 valdziņus. Vajag tievai 170cm garai dāmai. Jakas garums ap 88cm. Mērot liekas, ka sanāks garums. Dzija 250grami 750m 60%vilna, 5% alpaks, 35% akrils.Jāada ar 4 nummura adatām. Mēģināšu tagad izburties cauri tām slejām. Cik tādas vajag un kā sakombinēt. Tas , laikam, jāmēra un jāskatās. Uh! Kurš šito jaku izdomāja!!!!!!! :shock:
adele

Atbildes: 22
Pievienojies: 03 Mar 2014 22:17

Atbildēt Sima » 13 Aug 2015 10:41

adele rakstīja:Tā! Nu tas brīdis ir pienācis, kad jāada tā jaka. Visu vasaru cerēju, ka viņa pārdomās. Skatos, ka Jums ir garākas tās vārpas. Es uzadīju 8 valdziņus platu un 10 kārtas. Uzmetu kopā 170 valdziņus. Vajag tievai 170cm garai dāmai. Jakas garums ap 88cm. Mērot liekas, ka sanāks garums. Dzija 250grami 750m 60%vilna, 5% alpaks, 35% akrils.Jāada ar 4 nummura adatām. Mēģināšu tagad izburties cauri tām slejām. Cik tādas vajag un kā sakombinēt. Tas , laikam, jāmēra un jāskatās. Uh! Kurš šito jaku izdomāja!!!!!!! :shock:

Man katrs "grauds" ir 8valdziņi/14rindas, 7mm adatas un pleca platums sanāca pārāk liels, nācās uzturēt pleca vīli no iekšpuses, lai ir īsāka. Vārpas platumam apmēram jāatbilst pleca platumam.
170 valdzini nederēs, jo skaitam jādalās ar 4. Pirmo graudu ada no pirmajiem 8 valdziņiem, bet katru nākamo taču no 4 iepriekšējā grauda valdziņiem +4 jauniem.
Man bija 120v. pirmajai slejai, tai, kura veido apkakli un tajā ir 29 graudi. Jakas garums apmēram 80cm.
Nākamā sleja man ir par 4 graudiem īsāka - šī ir tā, kura veido plecu. Nākamreiz gan adīšu laikam tikai par 3 graudiem īsāku.
Tad seko sānu sleja, kura veido piedurknes izgriezumu. Tā man ir par 7 graudiem īsāka nekā pleca sleja, taču tas ir par daudz, nākamreiz adīšu par 6 īsāku. Tad seko mugurpuse, kuras pirmo sleju ada tikpat garu cik priekšpuses pleca sleju. Talāk seko muguras vidus sleja, kuru es adīju par vienu graudu īsāku, lai veidotu kakla izgriezumu, bet nākamreiz to neveidošu, nav vajadzības, jo katra vārpa tāpat ir ar padziļinājumu augšpusē. Nu un tālak aiziet viss spoguļattēlā - atkal plecs, sāni, plecs, apkakle.
Sima

Atbildes: 21
Pievienojies: 10 Nov 2012 11:07

Atbildēt Sima » 13 Aug 2015 11:03

P.S. Man šķiet, ka tā dzija Tev ir plānu. Sanāk, ka 100g ir 300m. Tas ir pavediens, kas tikai drusku biezāks par zeķu dziju.
Lai vārpas būtu tādas izteiksmīgas un pufīgas, vajadzētu to likt dubultā un ņemt kādas 5mm adatas.
Oriģināls arī adīts no biezas dzijas.
Paeksperimentē no sākuma ar paraudziņiem. Galvenais, kas japanāk - lai vienas vārpas platums atbilstu pleca platumam vai būtu nedaudz lielāks par to. Un otra lieta, kas jāievēro - lai divu vārpu platums atbilstu rokas apkārtmēram tās resnākajā vietā, jo piedurne ir taisna, to veido 2 vārpas un tai nav paplatinājuma uz augšu.
Sima

Atbildes: 21
Pievienojies: 10 Nov 2012 11:07

Atbildēt adele » 13 Aug 2015 11:45

Liels paldies! Jā, noadīju paraudziņu un tas tiešām šķita par plānu. Un 120 valdziņi tomēr ir mazāk nekā 171 :lol:.
adele

Atbildes: 22
Pievienojies: 03 Mar 2014 22:17

Iepriekšējais

Atgriezties uz Defilē

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis