Valeju valdzinu piesusana (ketelesana)

Valeju valdzinu piesusana (ketelesana)

Atbildēt IlzeB » 13 Jūl 2013 18:45

Sveicinaatas,
vai kaadam ir labs materiaals par atseviski adiitu apmaliishu ar valjeejiem valdzinjiem piesuushanu? Varbuut kaadi iipashi knifi, gludinaat malinjas pirms shuushanas vai labaak ne? Adu daudz, bet kaut kaa esmu izvairiijusies no shiis tehnikas, jo esmu no slinkajaam viilju shuveejaam, preikshroku dodu bezviilu darbiem... (katram gadiijumam, modelis shaads http://www.ravelry.com/patterns/library ... 020-t9-067 Viss cits, iznjemot malinjas, noadiits. Phildar modelji ir reizeem tiiri jauki, bet taa bezjeedziigaa shuushana no maziem gabalinjiem...)
IlzeB

Atbildes: 21
Pievienojies: 22 Nov 2012 00:57

Re: Valeju valdzinu piesusana (ketelesana)

Atbildēt Sima » 14 Jūl 2013 08:29

Kad apdares detaļa uzadīta, noada vienu rindu ar citas krāsas palīgdiegu.
Gludināt adījumu nevajadzētu principā, jo tad tas maina savu struktūru, kļūst plakans un neelastīgs, bet ir ieteicams veikt t.s. wet blocking. Detaļu piesprauž pie stingrākas pamatnes pastiepjot līdz vēlamajam izmēram, samitrina izmantojot smidzinātāju un ļauj pilnībā izžūt. Var arī izmazgāt un tad piespraust. Valdziņi nofiksējas un vairs tik viegli neirst. Šujot klāt, ārda pa druskai palīgdiegu nost. Lai detaļu piešūtu vienmērīgi, t.i., lai tās garuma pietiktu visai malai, jāpaskaita kādā ritmā šūt, jo rindu skaits parasti atšķiras no valdziņu skaita. Tas ir tāpat kā, kad tu uzņemtu valdziņus apdares detaļai no adījuma malas. Nu piemēram, 3 valdziņus no katrām četrām rindām, tāpat arī šujot klāt - šuj 3 valdziņus pie katras rindas, vienu rindu izlaiž utt. Es to izrēķinu jau pirms valdziņu uzmešanas, lai pēcāk nav pārsteigumu.
Ketelējusi gan esmu tikai vienreiz, parasti apdari adu uzņemot valdziņus no malas, taču ievērojot šos principus, sanāca perfekti. Te var apskatīt procesu http://picasaweb.google.com/OwlSima/Sim ... 3880688482
un rezultātu http://picasaweb.google.com/OwlSima/Sim ... 2145779442

Baigo palagu uzrakstīju, bet ceru, ka Tev līdzēs.:)
Sima

Pievienojies: 10 Nov 2012 11:07

Atbildēt Sima » 14 Jūl 2013 08:51

Vēl piemirsu. Apdares detaļas pēdējo rindu vairs neada rakstā, bet tikai labiski, tad ar palīgdiegu atpakaļejošo rindu kreiliski. Varbūt ir vēl kādi varianti, nezinu, tā darīju es.
Sima

Atbildēt IlzeB » 14 Jūl 2013 19:36

Liels paldies, Sima, izskataas vienkaarshi izcili! Meegjinaaju saskatiit, ar kaadu duurienu shuvi, bet par taalu. Man jaaketelee klaat perpendikulaari (aizdares malinjas pogaam) kur veel vareetu uznjemt valdzinjus, bet arii rokrinkju izgriezumiem, kuri noraukti neregulaari sliipi (man liekas, tur ar valdzinju uznjemshanu nekaa, buus neregulaari) Pie tam diezgan rupja dzija, adiiju ar N5. Meegjinaashu sanjemties un kaut ko izdariit. Citaadi paareejais gatavs. Un zinu, ka ja liidz mazulja ierashanaas to neizdariishu, nebuus veelaak ne laika ne pacietiibas.. (shis poncho gan uz 6 meeneshiem, bet liekas, ka pirmos 6 arii adiit nav laika tik un taa)
IlzeB

Atbildēt Sima » 14 Jūl 2013 20:11

Dūrienu var redzēt šeit http://www.musturs.lv/adisanas-abc/ketelesana/
Ketelējot pie slīpas malas, es malu ar marķieriem sadalītu nogriežņos, teiksim uz pusēm, tad pusi vēlreiz uz pusēm. Attiecīgi arī sadalītu valdziņu skaitu un tad cik vien iespējams vienmērīgi piešūtu atvēlēto valdziņu skaitu katram nogrieznim.
Lai Tev veicas:)
Sima

Atbildēt IlzeB » 14 Jūl 2013 21:33

Paldies, nu tagad viss skaidrs, ar masiinduurienu un norauktaa mala apakshaa nav iisti redzama! Un veelreiz paldies par padomiem, kjershos klaat.
IlzeB

Atgriezties uz Adīšana

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis