Jautājums adītājām

Jautājums adītājām

Atbildēt zanda » 09 Mai 2013 16:27

Sveikas adītājas!

Vai jūs pirktu adījumu pamācības/piegrieztnes pdf formātā latviešu valodā par nelielām naudiņām (~3 Ls)?
Lūk daži piemēri angļu valodā:
http://quinceandco.com/store/index.php? ... ucts_id=50
http://www.chicknits.com/catalog/brynna.html
http://www.ravelry.com/patterns/library/marion-6
zanda

Atbildes: 4
Pievienojies: 27 Okt 2012 11:34

Re: Jautājums adītājām

Atbildēt Lapsa » 09 Mai 2013 16:56

Trīs lati nav neliela naudiņa. Esam sastiķējušas uz trim, lai vienu aprakstu nopirktu. Ne dēļ tam, ka baigi žņaudzamies, bet vējā kaisīt latus arī nav nekāda kaifa. Ta labāk nopirkt dziju.
Baidos, ka šitāds rūpals daudz neienesīs, jo, kas dikti grib pēc apraksta adīt, ir jau bišķi ielauzījies angļu valodā.
Lietotāja avatars
Lapsa

Atbildes: 247
Pievienojies: 20 Aug 2011 05:46

Atbildēt zanda » 09 Mai 2013 17:10

Pirmā reize ar angļu aprakstu bija skarba, bet kad apgūti galvenie saīsinājumi, raiti iet uz priekšu. Smuki arī sanāk pēc aprakstiem adot. Cik pati esmu improvizējusi, ik pa brīdim sanāk paārdīt.
zanda

Atbildēt zumza » 09 Mai 2013 20:52

Tam būtu jābūt ļoti īpašam aprakstam, lai man to vajadzētu latviski. Ja ņemam par piemēru minētos trīs piemērus, tad otrais mani neinteresē, bet pirmo un trešo varu uzadīt bez apraksta vai atrast tiem līdzīgus bez maksas angliski, krieviski vai vāciski, vai ķīniešu shēmas, kam skaidrojumi arī internetā atrodami.

Doma ir tulkot citu autoru aprakstus uz latviešu valodu? Ir interesanti modeļi, kuru aprakstus pirktu, bet no darbu autoriem.

Vēl viens novērojums iz virtuālās realitātes - tām, kam noteikti vajag aprakstiņu latviski, nav ne mazākās vēlmītes autoram maksāt kaut kapeiciņu.
Lietotāja avatars
zumza

Atbildes: 97
Pievienojies: 20 Aug 2011 12:32

Atbildēt fiasko » 09 Mai 2013 21:26

No savām aprakstu lietotājpozīcijām saku, ka nē, es nepirktu tulkotu aprakstu - labāk tad autoram maksāju. Esmu aprakstus arī pirkusi, bet apdomājot, vai man vajag. Pagaidām vīlusies neesmu :). Pie tam tie paši angliskie apraksti parasti ir vismaz 3x vieglāk lasāmi nekā latviešu mēlē rakstītie. Der arī apraksti citās valodās.

Tā ka nez vai būs diži liels noiets... Ja gribas trenēties tulkot :), tad ravelry ir redzēti tulkojumi aprakstiem visādās mēlēs, bet samaksa aiziet pašam apraksta autoram.
Lietotāja avatars
fiasko

Atbildes: 282
Pievienojies: 23 Aug 2011 09:17

Atbildēt zanda » 09 Mai 2013 21:53

Jā, lielāka daļa mūsdienās pieprot angļu un citas mēles.
Nē, doma bija laviešu adītāju aprakstus apkopot kādā mājaslapā un darīt pieejamus citiem.
Necerēju uz milzumlielu atsaucību, tik gribēju papļāpāt par šo tēmu, jo jau kādu laiku maļās pa galvu.
zanda

Atbildēt zumza » 09 Mai 2013 22:16

Un no kurienes plānots dabūt tos latviešu adītāju aprakstus?
Baibas blogā tādi ir labu labie par baltu velti. Musturā ir pamatlietas un šķipsniņa adījumu - arī par baltu velti. Vēl ne vienā vien blogā ir apraksti dažādiem rokdarbiem. Jāprasa kā ZZ reklāmā - ko tu mums vari dot?! Pļīz, neuztvert personīgi to jautājumu iz reklāmas, nemest lūpu uz skapjaugšas utt. Man nemaz ij diži nevajag, lai man ko dod - slinkums tulkot ir viena lieta, bet skopums izdot nesliktas dzijas fices cenu par to, ko varu iztulkot, tomēr ņem virsroku.
Bet - kur mums ir tie slēptie talanti, kas tagad iznāks no pagrīdes un dalīsies aprakstos par nelielu, bet taisnīgu samaksu? Pie tam oriģinālos aprakstos, kādu nav nevienam citam un nekur citur? Salasīsiet pa bezmaksas vietām un tirgosiet vienā konkrētā vietā, daloties guvumā ar autoru? Kā noslēpsiet no potenciālā pircēja bezmaksas dārgumu krājumus?
Kāda vēl būtu to aprakstu kvalitāte. Ne viens vien svaigs rokdarbu žurnālītis grēko ar aplamiem un praktiskai pielietošanai nederīgiem aprakstiem.

Jā, prasmīgu rokdarbnieču mums netrūkst, par to šaubu nav. Nē, nav obligāti jāatbild uz augstāk sarakstītajiem jautājumiem, es tikai spriedelēju.
Lietotāja avatars
zumza

Atbildes: 97
Pievienojies: 20 Aug 2011 12:32

Atbildēt zekje » 09 Mai 2013 22:19

Es teiktu tā - ja uzsvars ir uz svešvalodās neadošiem cilvēkiem, tad gan jau ka lielākoties tie būs gados vecāki cilvēki. Un būtībā viņi var arī gribēt pirkt kādu tehnisko aprakstu vai, piem., par samaksu tikt iekšā aprakstu datubāzē. Taču lai tas izdotos, ir vajadzīga ļoti laba vietnes sasaiste ar internetbanku.
zekje

Atbildes: 155
Pievienojies: 19 Mar 2012 13:53

Atbildēt Lapsa » 09 Mai 2013 22:25

Gados vecāki cilvēki nelieto ne internetu, ne internetbanku. Un vārdi Datu bāze viņiem neko neizsaka! Gados vecāks cilvēks reizi mēnesī aiziet uz pastu un, ja viņam atļauj pensija, nopērk to pašu rokdarbu žurnālu. Viņš tak neies maksāt naudu par katru aprakstu!
Lietotāja avatars
Lapsa

Atbildes: 247
Pievienojies: 20 Aug 2011 05:46

Atbildēt zekje » 09 Mai 2013 22:28

Lapsa
mana mamma ir gados vecāks cilvēks - viņai ir 70, viņa nelasa angliski, bet biļetes pērk tikai internetā, kā arī prot lietot Musturu un Googli. Un es tieši par tāda tipa "tantām" domāju. Protams, viņu procentuāli nav daudz, vismaz ne priekš biznesa.
zekje

Atbildes: 155
Pievienojies: 19 Mar 2012 13:53

Nākošais

Atgriezties uz Adīšana

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis