Lapa 1 no 9

Dzintara tēma

AtbildētAutors: 16 Jūn 2015 13:36
Lapsa
Laipni lūgtas dzintara diegu iepirkšanu, dalīšanu apspriest šeit.

Re: Dzintara tēma

AtbildētAutors: 16 Jūn 2015 13:42
Lapsa
Murkšķis rakstīja:Es nesen satrakojos, ka man arī vajag dzintara diegu maučiem u. tml. Un, ja es satrakojos, tad kasīšu, kamēr izkasīšu. :oops: Uzrakstīju arī tam Ventspils kantorim, bet viņi pārdod tikai izstrādājumus, diegu ne. Tad saņēmu drosmi un aizrakstīju pašai galvenajai dāmai — dzintara diega radītājai Ingai Ļašenko. Viņa bija laipna un patiesi atsaucīga, uzaicināja mani uz savu laboratoriju, un tā es tiku pie dzintara diega! http://inventions.lza.lv/izg.php?id=55
Nav lēti, bet es neteiktu arī, ka "fantastiski" dārgi: 95 eiro kilogramā (un kilograms — tas ir krietni daudz). Ja salīdzina ar pierasto dzijas fices svaru, 9,50 par 100 gramiem jeb 4,75 par 50 gramiem. Paskatījos intereses pēc tai vienā latvju internetveikalā, cik maksā, piemēram, Noro simt gramu — 17 eiro, tātad 170 eiro kilogramā...
Man tas trakums uznāca, kad Luksemburgā izstādē redzēju un pataustīju mākslinieces Ivetas Vecenānes gobelēnus no vilnas, lina un dzintara diega. Tiem bija neparasts spīdums — nevis tāds, kas spīd pa gabalu, bet kaut kāds "iekšējs" mirdzums. Pēc taustes šī kombinācija bija dievīga.

Tina rakstīja:Es arī labprāt gribētu 100-200 gramus dzintara diega.

Intuncītis rakstīja:Es labprāt izgreznotu savu dzīvi un ikdienu ar 100 gramiem dzintara diega.

fiasko rakstīja:Aha, 100 g dzintara diega es arī gribētu!
Ja esam pietiekošā skaitā, tad es arī varētu uzrakstīt zinātniecei.
Bet pēc tam sadalei vajadzētu sadraudzēties droši vien ar kādu audēju un viņās spolējamo...

susure rakstīja:Fiasko, varbūt vari uzrakstīt ( tu tākā tuvāk Rīgai nekē es), ņemot vērā, ka es arī kādus 200 g gribētu. Varbūt labāk vajadzētu vienoties, ka jau labaratorijā saspolē 100 g spolītēs.
Fiasko jau redzēja, kāds tas diegs dabā, varētu būt problēmas at svēršanu. Esmu gatava sponsorēt finansiāli šo pasākumu, lai nometnē varētu mantu sadalīt, ja tas pasākums izdotos.

Lapsa rakstīja:Tā, es pārspēlēju uz 200 gramiem.

Murkšķis rakstīja:Es domāju to likt klāt vienā kārtā pie vilnas vai lina (gluži kā kazlēna mohēru liek klāt pie kaut kā). Esmu bildē redzējusi arī maučus no dzijas kopā ar dzintara pavedienu un lasījusi atsauksmes, ka zeķes ar šo diegu esot neatsveramas, jo dzintara labās īpašības saglabājas arī pavedienā. Tas jau arī tika radīts ārstnieciskiem nolūkiem (medicīniskiem audumiem).

susure rakstīja:Es jau arī liku tikai vienu kārtiņu pie maučiem. No pircējiem, kas atgriežas un arī citiem iesaka no tīras vilnas adītus maučus sāpošām locītavām, pēdējā laikā esmu dzirdējusi daudz labu atsauksmju, tāpēc īpašos gadījumos gribētu piedāvāt arī ar dzintara diedziņu.

Chita rakstīja:Es ar, es ar gribu 100 gramus !
:thumbup:
Es pērn taustīju šallītes Brīvdabas muzeja gadatirgū un ģību nost!
bet tās cenas, tās cenas! Tur bija ap 100-150 eiro par vienu lietu.
Gandrīz jau atvēzējos, bet izrādījās, ka pamatā lins, dzintara diegs tikai klāt.
Bet vienalga, palika šausmīga gribēšana kādreiz pie tāda tikt!

Dzintara tēma

AtbildētAutors: 16 Jūn 2015 14:02
Intuncītis
Nu man radās jautājums - dzintara pavediens taču ļoti smalks ir. Cik susurIņ liels bija tas dzijas patēriņš? Cik maučiem vai zeķēm varētu pietikt ar 100 gramiem?

Re: Dzintara tēma

AtbildētAutors: 16 Jūn 2015 16:21
zumza
Tā, visiem būs un man ne!? Man tak ar vajag! :D Susuriņ, pastāsti gan - cik un kā tērējās, tad izdomāšu, cik varētu iekāmjot. 100 vai veselus 200 gramus.

Re: Dzintara tēma

AtbildētAutors: 16 Jūn 2015 18:39
susure
Intuncītis rakstīja:Nu man radās jautājums - dzintara pavediens taču ļoti smalks ir. Cik susurIņ liels bija tas dzijas patēriņš? Cik maučiem vai zeķēm varētu pietikt ar 100 gramiem?

Diedziņš ļoti smalks, 10 daļa no "odazarnas" , iziet ļoti maz, vairākās kārtās liktnav jēgas. Metros pateikt nevaru. Es no pavisam nelielas spolītes izadīju 4 pārus mauču (~30 valdziņu platumā) un vēl palika pāri.

Re: Dzintara tēma

AtbildētAutors: 16 Jūn 2015 18:41
susure
Caur mani vēl diedziņu grib pledvāvere un lienej katra 100 g. Viņām darbadevēji darba laikā nogriezuši inernetu. Maksāšu es. :P

Re: Dzintara tēma

AtbildētAutors: 16 Jūn 2015 20:48
Dace
Es arī gribētu 200 gramus :) sanāks man audumiņam no lina un dzintara diedziņa :roll:

Re: Dzintara tēma

AtbildētAutors: 16 Jūn 2015 21:40
fiasko
OK, pašlaik te ir runa par 1,5 kg (skaitot Tīnai 200 g). Dodos rakstīt epastu!

Re: Dzintara tēma

AtbildētAutors: 16 Jūn 2015 22:10
Binga
Reklāma nostrādāja, man ar gribētos 100g :)

Re: Dzintara tēma

AtbildētAutors: 16 Jūn 2015 22:16
Murkšķis
Iesaku padomāt, kā to diegu sadalīt mazākās spolītēs. Ar rokām no lielas spoles līdz Ziemassvētkiem varētu tīt...
Mans pirmais iespaids: diegs ir ļooooooti tievs (kaut arī to veido vairāki miniatūri pavedieni) un slidens. Mēģinot notīt mazītiņu spolīti un braukot rokās, tam ir tieksme dalīties sīkajos pavedienos - jāapietas uzmanīgi. Kopumā pēc taustes patīkams, zīdains.