Dzintara tēma

Kamoli, fices , spoles un adatas. Iepērkamies kolektīvi –
kopā lētāk.

Dzintara tēma

Atbildēt Lapsa » 16 Jūn 2015 13:36

Laipni lūgtas dzintara diegu iepirkšanu, dalīšanu apspriest šeit.
Lietotāja avatars
Lapsa

Atbildes: 247
Pievienojies: 20 Aug 2011 05:46

Re: Dzintara tēma

Atbildēt Lapsa » 16 Jūn 2015 13:42

Murkšķis rakstīja:Es nesen satrakojos, ka man arī vajag dzintara diegu maučiem u. tml. Un, ja es satrakojos, tad kasīšu, kamēr izkasīšu. :oops: Uzrakstīju arī tam Ventspils kantorim, bet viņi pārdod tikai izstrādājumus, diegu ne. Tad saņēmu drosmi un aizrakstīju pašai galvenajai dāmai — dzintara diega radītājai Ingai Ļašenko. Viņa bija laipna un patiesi atsaucīga, uzaicināja mani uz savu laboratoriju, un tā es tiku pie dzintara diega! http://inventions.lza.lv/izg.php?id=55
Nav lēti, bet es neteiktu arī, ka "fantastiski" dārgi: 95 eiro kilogramā (un kilograms — tas ir krietni daudz). Ja salīdzina ar pierasto dzijas fices svaru, 9,50 par 100 gramiem jeb 4,75 par 50 gramiem. Paskatījos intereses pēc tai vienā latvju internetveikalā, cik maksā, piemēram, Noro simt gramu — 17 eiro, tātad 170 eiro kilogramā...
Man tas trakums uznāca, kad Luksemburgā izstādē redzēju un pataustīju mākslinieces Ivetas Vecenānes gobelēnus no vilnas, lina un dzintara diega. Tiem bija neparasts spīdums — nevis tāds, kas spīd pa gabalu, bet kaut kāds "iekšējs" mirdzums. Pēc taustes šī kombinācija bija dievīga.

Tina rakstīja:Es arī labprāt gribētu 100-200 gramus dzintara diega.

Intuncītis rakstīja:Es labprāt izgreznotu savu dzīvi un ikdienu ar 100 gramiem dzintara diega.

fiasko rakstīja:Aha, 100 g dzintara diega es arī gribētu!
Ja esam pietiekošā skaitā, tad es arī varētu uzrakstīt zinātniecei.
Bet pēc tam sadalei vajadzētu sadraudzēties droši vien ar kādu audēju un viņās spolējamo...

susure rakstīja:Fiasko, varbūt vari uzrakstīt ( tu tākā tuvāk Rīgai nekē es), ņemot vērā, ka es arī kādus 200 g gribētu. Varbūt labāk vajadzētu vienoties, ka jau labaratorijā saspolē 100 g spolītēs.
Fiasko jau redzēja, kāds tas diegs dabā, varētu būt problēmas at svēršanu. Esmu gatava sponsorēt finansiāli šo pasākumu, lai nometnē varētu mantu sadalīt, ja tas pasākums izdotos.

Lapsa rakstīja:Tā, es pārspēlēju uz 200 gramiem.

Murkšķis rakstīja:Es domāju to likt klāt vienā kārtā pie vilnas vai lina (gluži kā kazlēna mohēru liek klāt pie kaut kā). Esmu bildē redzējusi arī maučus no dzijas kopā ar dzintara pavedienu un lasījusi atsauksmes, ka zeķes ar šo diegu esot neatsveramas, jo dzintara labās īpašības saglabājas arī pavedienā. Tas jau arī tika radīts ārstnieciskiem nolūkiem (medicīniskiem audumiem).

susure rakstīja:Es jau arī liku tikai vienu kārtiņu pie maučiem. No pircējiem, kas atgriežas un arī citiem iesaka no tīras vilnas adītus maučus sāpošām locītavām, pēdējā laikā esmu dzirdējusi daudz labu atsauksmju, tāpēc īpašos gadījumos gribētu piedāvāt arī ar dzintara diedziņu.

Chita rakstīja:Es ar, es ar gribu 100 gramus !
:thumbup:
Es pērn taustīju šallītes Brīvdabas muzeja gadatirgū un ģību nost!
bet tās cenas, tās cenas! Tur bija ap 100-150 eiro par vienu lietu.
Gandrīz jau atvēzējos, bet izrādījās, ka pamatā lins, dzintara diegs tikai klāt.
Bet vienalga, palika šausmīga gribēšana kādreiz pie tāda tikt!
Lietotāja avatars
Lapsa

Atbildes: 247
Pievienojies: 20 Aug 2011 05:46

Dzintara tēma

Atbildēt Intuncītis » 16 Jūn 2015 14:02

Nu man radās jautājums - dzintara pavediens taču ļoti smalks ir. Cik susurIņ liels bija tas dzijas patēriņš? Cik maučiem vai zeķēm varētu pietikt ar 100 gramiem?
Intuncītis

Atbildes: 182
Pievienojies: 25 Aug 2011 16:05

Atbildēt zumza » 16 Jūn 2015 16:21

Tā, visiem būs un man ne!? Man tak ar vajag! :D Susuriņ, pastāsti gan - cik un kā tērējās, tad izdomāšu, cik varētu iekāmjot. 100 vai veselus 200 gramus.
Lietotāja avatars
zumza

Atbildes: 97
Pievienojies: 20 Aug 2011 12:32

Atbildēt susure » 16 Jūn 2015 18:39

Intuncītis rakstīja:Nu man radās jautājums - dzintara pavediens taču ļoti smalks ir. Cik susurIņ liels bija tas dzijas patēriņš? Cik maučiem vai zeķēm varētu pietikt ar 100 gramiem?

Diedziņš ļoti smalks, 10 daļa no "odazarnas" , iziet ļoti maz, vairākās kārtās liktnav jēgas. Metros pateikt nevaru. Es no pavisam nelielas spolītes izadīju 4 pārus mauču (~30 valdziņu platumā) un vēl palika pāri.
susure

Atbildes: 73
Pievienojies: 24 Aug 2011 14:57

Atbildēt susure » 16 Jūn 2015 18:41

Caur mani vēl diedziņu grib pledvāvere un lienej katra 100 g. Viņām darbadevēji darba laikā nogriezuši inernetu. Maksāšu es. :P
susure

Atbildes: 73
Pievienojies: 24 Aug 2011 14:57

Atbildēt Dace » 16 Jūn 2015 20:48

Es arī gribētu 200 gramus :) sanāks man audumiņam no lina un dzintara diedziņa :roll:
Dace

Atbildes: 132
Pievienojies: 09 Sep 2011 00:05
Atrašanās vieta: Valmiera, Rīga

Atbildēt fiasko » 16 Jūn 2015 21:40

OK, pašlaik te ir runa par 1,5 kg (skaitot Tīnai 200 g). Dodos rakstīt epastu!
Lietotāja avatars
fiasko

Atbildes: 282
Pievienojies: 23 Aug 2011 09:17

Atbildēt Binga » 16 Jūn 2015 22:10

Reklāma nostrādāja, man ar gribētos 100g :)
Lietotāja avatars
Binga

Atbildes: 561
Pievienojies: 22 Aug 2011 20:10
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt Murkšķis » 16 Jūn 2015 22:16

Iesaku padomāt, kā to diegu sadalīt mazākās spolītēs. Ar rokām no lielas spoles līdz Ziemassvētkiem varētu tīt...
Mans pirmais iespaids: diegs ir ļooooooti tievs (kaut arī to veido vairāki miniatūri pavedieni) un slidens. Mēģinot notīt mazītiņu spolīti un braukot rokās, tam ir tieksme dalīties sīkajos pavedienos - jāapietas uzmanīgi. Kopumā pēc taustes patīkams, zīdains.
Murkšķis

Atbildes: 100
Pievienojies: 22 Aug 2011 00:46

Nākošais

Atgriezties uz Materiāli un darbarīki

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis