Dzijas smalkam šallem

Kamoli, fices , spoles un adatas. Iepērkamies kolektīvi –
kopā lētāk.

Re: Dzijas smalkam šallem

Atbildēt Murkšķis » 22 Dec 2013 21:30

Tina rakstīja:Maksā 8 EUR.
:shock: Tiešām par vienu kamolu, simt gramiem?
Šeit http://www.hobipunkt.ee/pood/search.php ... shawl+yarn diemžēl nāk klāt pasta izdevumi, bet pats kamols ir divreiz lētāks. Nujā, šajā igauņu internetveikalā nopērkamā dzija (tieši tā, kas viņu bildē) ir igauņu ražojuma (arī par 8 eiro piedāvātā pēc etiķetes izskatās pēc igauņu), bet tagad arī lietuvieši ražo Hāpsalu šaļļu dziju, kas ir tieši tāda pati pēc visiem parametriem, un ražo viņi pēc igauņu pasūtījuma (kā saprotu). To arī nopirku lētāk. Kāpēc tik liela cenas atšķirība?... :? (Jautājums retorisks - no pircēja viedokļa.)
Murkšķis

Atbildes: 100
Pievienojies: 22 Aug 2011 00:46

Atbildēt Kefīrs » 22 Dec 2013 22:57

Kefīrs laikam muļķis un neko nesaprot, jo Kefīram gana laba šķiet arī šitā pa div' lat' -http://www.dzijas.lv/product_info.php?cPath=2_210&products_id=2180

Vismaz iekš Rav dāmas cako arī Happsalu veidigos....
Lietotāja avatars
Kefīrs

Atbildes: 118
Pievienojies: 20 Aug 2011 07:21

Atbildēt Murkšķis » 22 Dec 2013 23:41

Kefīrs rakstīja:Kefīrs laikam muļķis un neko nesaprot, jo Kefīram gana laba šķiet arī šitā pa div' lat'

Murkšķis mēdz aizmirsties un atļauties visādas vaļības dziju laukā, bet nu gan Murkšķim acis iztaisījās šitādas :shock:
It sevišķi, ja vēl vasarā nometnē nopirku vienu kamolu par saprātīgu cenu. Droši vien tāda pati dzija kā "Micro" vien ir.
Bet labi - pārdevējam sava taisnība, pircējam sava.
Murkšķis

Atbildēt IlzeB » 23 Dec 2013 23:49

Sveicinaatas,
kas tad iisti ir taa Haapsalu dzijas specifika? Tiira vilna un taa metrazja?
Man shinii sakaraa cits mulkiigs jautaajums, juus tieshaam to 100g/1400m vienaa kaartaa adaat? Es visaadas mazas un smalkas lietas esmu taisiijusi, bet kad ieraugu shito, jau praataa viss apstaajas. Vai to vienu diedzinju ar taadaam paresnaakaam adataam? Man tas ir tieshi tas, ko nemaaku, jo man vajag, lai tomeer ir mazliet saturs. (Murkskiit, tev tachu tas peedeejais cetrstuurainais Jared Flood lakats tak' arii nebija no shitik smalkas dzijas?)
IlzeB

Atbildes: 21
Pievienojies: 22 Nov 2012 00:57

Atbildēt Murkšķis » 24 Dec 2013 01:12

Nē, nē, tas mans četrstūrainais lakats adīts ar resnāku dziju, četrkārtīgu jeb fingering (nepilni 400 metri simt gramos).
Autentiskos Hāpsalu lakatus tiešām ada ar smalku, smalku tīru vilniņu (parasti 800 (rupjākajā variantā) līdz 1400 metru simt gramos) - tradicionāli ar 3. vai 3,5. numura adatām (uzmetumam numuru lielākas). Šiten to lakatu http://ravel.me/Maijaa/nybz2 adīju ar igauņos pirktu iepriekš apspriesto "Hāpsalu šaļļu dziju". Ar 3,5. numuru nevarēju paadīt tik smalku pavedienu, laikam roka jāpiešauj, tāpēc pārgāju uz 3. numuru (uzmetumam 4. nr.). Bet jāatzīst - ar 3,5. numuru galarezultāts būtu bijis gaisīgāks un pats lakats mazliet lielāks.
Starp citu, Hāpsalu lakatu grāmatā stāstīts, ka pirmās neatkarīgās Igaunijas laikā adītājas šiem lakatiem iecienījušas augstvērtīgu vilnu no Anglijas, bet vēlāk adījušas no mūsējās Ogres dzijas. Arī mūsdienās bieži vēl izmantojot Ogres dziju. Droši vien domāts smalkais gublāniņš.
Svarīga nianse: lai arī tā smalkā vilna tiešām ir ārprātīgi smalka, tā tomēr ir sašķeterēta divkārtīga; vienkārtīga nav pārāk izturīga, viegli trūkst pušu. Un, jā, ada no viena pavediena, dubultā neliek.
Murkšķis

Atbildēt IlzeB » 25 Dec 2013 23:00

Paldies, Maija, jaa tad nu gan es driizaak uz to Jared Flood skatos, tie trakie smalkumi lai paliek veelaakiem gadiem (man veel shobriid pusguleetas naktis ar gandriiz 5 meen. veco pastariiti, pie taadiem smalkumiem un tik garaam rindaam miegu ciet) Droshi vien tad der arii kashmirs, kas man liekas par miikstu un nesaturiigu, bet kaadam noteikti derees. Paleets ir dabuujams sheit www.yubina.com
IlzeB

Atbildes: 21
Pievienojies: 22 Nov 2012 00:57

Atbildēt Kefīrs » 06 Jan 2014 10:55

Nu redz, lai tiktu pie Haapsalu dzijas nav jātērē 8 eiro- dzijas.lv 3.49 eur!! Skat- http://www.dzijas.lv/index.php?cPath=2_299
:thumbup:
Lietotāja avatars
Kefīrs

Atbildes: 118
Pievienojies: 20 Aug 2011 07:21

Iepriekšējais

Atgriezties uz Materiāli un darbarīki

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Google [Bot] un 1 viesis