Adāmgrāmatas

Kamoli, fices , spoles un adatas. Iepērkamies kolektīvi –
kopā lētāk.

Adāmgrāmatas

Atbildēt fiasko » 24 Okt 2012 22:13

Ja nu kādai interesē, tad šobrīd šī Zvaigznes izdotā grāmata http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/kata ... search=150
nopērkama ar atlaidi, tas ir par 3,50 Ls. Tehnisko zīmējumu nav, tikai apraksti, bet maliņas smukas :)
Lietotāja avatars
fiasko
 
Atbildes: 289
Pievienojies: 23 Aug 2011 09:17

Re: Adāmgrāmatas

Atbildēt Binga » 27 Aug 2013 13:09

Ja kāda interesējas par igauņu lakatu adīšanu.
Iznākusi jauna Helgas Rūtel lakatu grāmata! Bildes no grāmatas atvēršanas svētkiem šeit un šeit
Uz septembra beigām Hāpsalas rokdarbu muzejs/veikals būs pārvācies uz plašākām telpām , varēsim braukt kārtējā ekspotīcijā :) avots
Lietotāja avatars
Binga
 
Atbildes: 568
Pievienojies: 22 Aug 2011 20:10
Atrašanās vieta: Rīga

Re: Adāmgrāmatas

Atbildēt Murkšķis » 27 Aug 2013 19:11

Te http://www.kriso.ee/helga-ruutli-sallid ... 36335.html jauno igauņlakatu grāmatu var pasūtīt ar bezmaksas piegādi Latvijas teritorijā (vai nu pa pastu, vai ar kurjeru - arī kurjerpiegāde ir bez maksas). Esmu šajā lapā pirkusi arī Muhu rokdarbu grāmatu, un viss noritēja labi. Vispirms jāpasūta (bez maksāšanas); ja nav uz vietas noliktavā, jāpagaida (rakstīts, ka vairākas nedēļas, bet praktiski man toreiz bija jāgaida pavisam maz; redzēs, kā būs ar šo grāmatu). Kad paciņa gatava ceļošanai pie adresāta, tiek atsūtīts rēķins. Var maksāt ar pārskaitījumu, karti vai paypal.
Grāmata ir bilingvāla - igauniski un angliski.
Murkšķis
 
Atbildes: 100
Pievienojies: 22 Aug 2011 00:46

Re: Adāmgrāmatas

Atbildēt Binga » 28 Aug 2013 10:12

Paldies, Murkšķīt!
Šeit arī svinga zeķu grāmata dabūjama :) http://www.kriso.lv/originalnye-nosochki-novaja-tehnika-db-book2931630_ru.html
Lietotāja avatars
Binga
 
Atbildes: 568
Pievienojies: 22 Aug 2011 20:10
Atrašanās vieta: Rīga

Re: Adāmgrāmatas

Atbildēt Māra » 28 Aug 2013 17:56

Tu, Murkšķīt, esi "zelts", šo grāmatu bodi es nezināju. Nu man būs kur naudu tērēt, pirmo jau pasūtīju. Tagad gaidu, kāds būs rezultāts.
Māra
 
Atbildes: 58
Pievienojies: 23 Aug 2011 10:58

Re: Adāmgrāmatas

Atbildēt Murkšķis » 29 Aug 2013 13:43

Izrādās, viena no manām iemīļotākajām lakatu grāmatām, kas man ir angliski, iztulkota arī krieviski un taja pašā veikalā nopērkama:
http://www.kriso.ee/vjazhem-shali-krasi ... 91_ru.html
Murkšķis
 
Atbildes: 100
Pievienojies: 22 Aug 2011 00:46

Re: Adāmgrāmatas

Atbildēt Beta » 29 Aug 2013 18:14

Māra rakstīja:Tu, Murkšķīt, esi "zelts", šo grāmatu bodi es nezināju.
Njā, es, kaut arī vēl nejūsmoju par šallēm, tomēr lūkojos uz šo - sirmumdienām, kas kaut kad pienāks šā vai tā ;) Tad varēšu i zeķes, i šalles cimbolēt ;)
Lietotāja avatars
Beta
 
Atbildes: 206
Pievienojies: 08 Sep 2011 21:20

Re: Adāmgrāmatas

Atbildēt Murkšķis » 14 Dec 2013 18:34

Sveiki!
Pēdējā laikā esmu pārņemta ar tradicionālajiem lakatiem: Hāpsalu, Orenburgas un Šetlendas salu. Vienu Hāpsalu trīsstūrlakatu esmu uzadījusi, Orenburgas mežģīnes vēl tikai plānā (bet brošūriņa par šiem lakatiem man jau ir), un pašlaik valkāju kvadrātlakatu, kas tapis pēc gatava apraksta atbilstoši Šetlendas adīšanas tradīcijām. Tas pēdējais man ļoti iepatikās pēc konstrukcijas: vispirms kantainais vidus turp atpakaļ, tad uzlasa valdziņus no sānu malām un uzmetuma un ada pa apli malu, pēc tam šķērseniski mežģīņmaliņu, ko katrā otrajā kārtā pieada pie malas vaļējiem valdziņiem un tādējādi visus valdziņus aizver ciet. Nav divi gari vakari jāpavada, noraucot nez cik simtu valdziņu... Brīnišķīgs gan rezultāts, gan oma. http://ravel.me/Maijaa/e0qmn
Visu laiku galvā urdījās doma, ka vajag no smalkas vilniņas noadīt arī garenisku lakatu (plecu šalli) Šetlendas tradīcijās ar pieadītu mežģīni. Meklēju atbilstošus malu rakstus dažādās adījumu grāmatās, dažas pasūtīju, pāršķirstīju un ieliku plauktā... Prātoju par kompozīciju, kas un kā. Un tad atklāju šogad iznākušu grāmatu: Elizabeth Lovick. "The magic of Shetland lace knitting. Stitches, techniques and projects for lighter-than-air shawls and more".
Vāks: http://www.bookdepository.com/Magic-She ... 1250039088
Vakar saņēmu, sāku pētīt un beigu beigās gulēt aizgāju tikai šodien! :) Sen nebiju par kādu grāmatu tā priecājusies. Tieši tas, kas man bija vajadzīgs!
Gatavo projektu tur nav daudz (tikai daži pašās beigās: pāris lakatu, viena šalle, zeķītes, zīdainīša komplekts un mazliet vēl). Visa pārējā daļa ir ideāla tiem, kam gribas pašiem izdomāt savu lakata dizainu un neiebraukt auzās. Ir, protams, atziņas, kas man nav jaunums, ko esmu jau pati intuitīvi izdomājusi vai pēc pieredzes sapratusi. Bet arī daudz pa īstam noderīgu sīkumu un "nesīkumu", kas neizklausās pēc plikas teorijas. Visam cauri vīd autores pieredze, ko viņa apraksta man tuvā "frekvencē" - ne par daudz, ne par maz, labi strukturēti, ar zīmējumiem, fotogrāfijām un shēmām, nereti arī "es" formā (piemēram, pie rakstu kombināciju paraugiem - kādu efektu viņa gribējusi, kāpēc tieši tādus rakstus kombinējusi, kur ir kāds āķis). Iepatikās viens eģes variants - ar apmetumiem, kas veido cilpainu maliņu un īpaši noder dažu mežģīņu pieadīšanai. Liku aiz auss arī padomu par brīvo laukumu starp rakstiem - cik svarīgi tam būt pareizā lieluma, ne par platu, ne par šauru, lai nesabojātu kopskatu.
Grāmatā ir diezgan daudz rakstu paraugu. Vispirms tikai nelielu fotogrāfiju apkopojums pēc rakstu funkcijas (klājeniskie raksti, atsevišķi motīvi, malu raksti, mežģīņmaliņas un šaurās, starp rakstiem iestarpināmās josliņas). Pēc tam lielas fotogrāfijas ar shēmām, sagrupētas pēc motīva platuma un augstuma (svarīgi, kombinējot blakus dažādus rakstus). Katrai bildei klāt kods, piemēram, 10.12 nozīmē, ka raksta motīvu veido 10 valdziņi un 12 rindiņas. Uzmet aci, un skaidrs, ka šis malas raksts ideāli (vai ne tik ideāli) derēs pie noskatītā pamatraksta. Turklāt shēmas ir normāla lieluma un labas kvalitātes. Vārdiskie apraksti, protams, arī, bet tie neaizņem pārmērīgu vietu. Un katram rakstam klāt mazs "stāstiņš" vienā vai pāris teikumos, vai nu kaut kas no raksta vēstures, vai padoms, kā shēmu pamainīt, ar kādiem citiem rakstiem tas labi sader utt. Tas man arī iepatikās.
Vakarnakt iegrimu nodaļā par lakatu dažādajām konstrukcijām un kompozīciju un jau izdomāju savu pirmo variantu.
Mani neviens nav nolīdzis reklamēt šo grāmatu (tikai pašas iedvesma piespieda uzrakstīt tik garu "disertāciju"), bet patiesi - iesaku no sirds mežģīņlakatu apmātajām, ja gribas ļauties Pegazam.
Pie reizes - priecīgus Ziemassvētkus! Nav jau vairs tik tālu. :)
Murkšķis
 
Atbildes: 100
Pievienojies: 22 Aug 2011 00:46

Re: Adāmgrāmatas

Atbildēt Māra » 14 Dec 2013 22:51

Pilnīgi piekrītu, šī grāmata man arī ir un tiešām ļoti laba. Mana vienīgā problēma ir vājās (ja neteiktu vairāk) angļu valodas zināšanas, tāpēc visas Tevis aprakstītās emocijas man iet secen. Varbūt vari padalīties ar kādu adresi par Orenburgas lakatiem, gribētos paskatīties, un jācer, ka par tiem raksta krievu mēlē, kas man tomēr saprotamāka.
Māra
 
Atbildes: 58
Pievienojies: 23 Aug 2011 10:58

Re: Adāmgrāmatas

Atbildēt Murkšķis » 14 Dec 2013 23:45

Brošūra par Orenburgas lakatiem (Galina Khmeleva. The gossamer webs design collection. Three Orenburg shawls to knit)man ir angļu valodā, lai arī autore ir krieviete, kas pārcēlusies uz otru pasaules malu. (Starp citu, jaunākajā "Interweave Knits" numurā "Winter 2014" par viņu publicēts raksts. Dzimusi Zeļenogorskā, dzīvojusi Ļeņingradā un 1996. gadā emigrējusi uz Ameriku. Viņas vecāki bijuši represēti, iepazinušies gulagā.)
Krieviski jāmeklē pa interneta plašumiem. Ravelry šis tas ir, arī krieviski.
http://www.ravelry.com/patterns/sources ... rg-harmony
http://www.ravelry.com/patterns/library/o-stole-mio
http://www.ravelry.com/patterns/library ... beginning-
http://www.ravelry.com/patterns/sources ... k/patterns
Murkšķis
 
Atbildes: 100
Pievienojies: 22 Aug 2011 00:46

Nākošais

Atgriezties uz Materiāli un darbarīki

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

cron